Een fijne(re) buurt en leefomgeving

71
128

Deze ideeën werden reeds ingediend

Toon opnieuw willekeurig 24 van de 71 bijdragen

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Openstellen toegang jachthaven de Spaanjerd tussen zonsopgang en ondergang
Voor de inwoners van Kinrooi toegang tot de haven via het voetgangerspoortje zodat ze kunnen wandelen en fietsen door onze mooie haven. Dit geeft wat meer beweging en animo in de haven en de inwoners kunnen genieten van deze mooie omgeving, die nu volledig afgesloten is. Toegang verboden voor gemotoriseerde voertuigen!
Els V.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Vernieuwing speeltuintje oud kevelaer(molenbeersel)
Er is een verjonging in de wijk bezig en aangezien het speeltuintje verouderd is. Zou het fijn zijn om het speeltuintje te vernieuwen en zodoende met de kinderen in de direkte buurt te kunnen spelen.
Nordien N.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Veilig fietspad met bufferzone, Kinrooi-Grensovergang Stramproy
Het idee was al voorgesteld door Esther Lommers, maar wil hem graag aanvullen om het fietspad door te trekken naar de grensovergang bij Stramproy, omdat er ook veel fietsverkeer is tussen Molenbeersel en Stramproy.
Ilse V.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Goortweg doodlopend
Veiliger voor voetgangers, spelende kinderen en fietsers. Veiliger voor scholieren die ook deze straat gebruiken. Geen sluikverkeer meer van auto's die naar Bree willen en rotonde willen vermijden. Geen auto's meer die de onoverzichtelijke bocht richting Kerkhofstraat moeten nemen want fietsers komende van die richting moeten deze bocht kruisen om het zebrapad te kunnen gebruiken.
Tamara S.
0 8
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Proper straatbeeld het ganse jaar door
Dit idee werd gelanceerd tijdens de eerste Meemaakavond op 23 april door Marcel Dirkx en kwam daar als één van de beste ideeën in dit thema naar voor.
Marcel Dirkx
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Woongelegenheid op en rond de maasplassen en een camping
1.Als we even rondkijken bij onze noorderburen dan zien we dat het wonen op en rond de maasplassen en bijkomend recreatie ook mogelijkheden kan bieden voor onze gemeente. Betaalbare kleine en middelgrootte woningen voor de inwoners van de gemeente. Wie wil er niet vanuit zijn raam genieten van deze mooie omgeving? 2.Openstellen van een gebied rond de maasplassen om een camping aan te leggen. Goed voor: Woongelegenheid/Toerisme/Horeca/.Werkgelegenheid/Uitstraling van onze gemeente...Enz.
Silvain C.
0 3
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

MAAK kinrooi KINMOOI met PL.A.NE.T: PLant A NEw Tree
PL.A.NE.T: PLant A NEw Tree Geachte Als Kinrooi zich wil profileren als een rustige gemeente, dan hoort daar ook in deze klimaatprotesttijden een degelijk en ambitieus milieu-en natuurbeleid bij maar we stellen vast dat het Kinrooise landschap er wat dat betreft niet fraaier op wordt: bomenrijen langs de beken worden gekapt en slechts voor de helft terug aangeplant, er verrijzen gigantische industriële stalgebouwen, houtkanten worden weggekapt tot ze helemaal verdwenen zijn, de verkeersdrukte (of beter verkeersTRUCKte) neemt almaar toe, op mooie dagen hangen er voortdurend lawaaierige paramotors in de lucht, de overbemesting op de akkers laat zich aflezen aan het verdwijnen van bloemen- en insectensoorten en de verontreinigingsgraad van de waterlopen ... Ondanks alle alarmerende wetenschappelijke Curieuzeneuzeberichten over lucht- en watervervuiling lijkt het hier elk jaar weer 'business as usual'. Als we naar de Kinrooise budgetbesteding in verband met natuur (slechts 2% van de budget) kijken (zie afbeelding in bijlage) kan er volgens mij nog wel een extra inspanning gedaan worden. Enkele voorstellen: * Breng consequent laanbeplanting aan in de straten (en laat die aanplant niet afhangen van de afkeuring van enkele bewoners die geen blad kunnen zien). Je zou die beplanting ook kunnen personaliseren door bomen n.a.v. geboortes, huwelijken en overlijdens te plaatsen, zodat die bomen een 'naam' krijgen. In de Sevensstraat is er in het verleden een mooi en helemaal uitgetekend gemeentevoorstel voor aanplant afgeschoten door enkele bewoners. Dit zou niet mogen... In plaats van het plan dan af te voeren, zou men toch de bewoners kunnen bevragen die wel een boom willen geplant zien en die dan ook leveren. * Plant naar Duits model fruitbomen aan langs de weg (vb. fietsroutenetwerk) en laat ze zoals bij de mooimakers beheren door vrijwilligers die helpen met de oogst en de snoei (ik stel me alvast kandidaat). * Je zou zo'n aanplant ook als toeristische 'landmark' kunnen uitspelen en er evenementen aan koppelen, zoals bvb. een poëziefietsroute in de zomer langs wegen met laanbeplanting (bvb. onder de naam POE-TREES) * Plant een klimaatbos aan. * Subsidieer houtkanten, meidoornhagen,... die trouwens zowel ecologisch als agrarisch erg nuttig zijn. Mocht er budgettair geen ruimte zijn, dan zou men kunnen overwegen om met crowdfunding een soort boom-bank te lanceren. Ik ben ervan overtuigd dat er een juist momentum is om Kinrooi ook op vlak van natuur en milieu extra uitstraling en reputatie te geven. Dit zal de gemeente niet alleen op ecologisch maar ook op toeristisch vlak enkel ten goede komen. Zo maken we Kinrooi Kin-mooi! Mvg S. Flipkens
Stefan F.
0 4
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verkeersveiligheid Reystraat - Honsdries
Toevoeging van verkeersremmers, bloembakken of andere elementen die de verkeersveiligheid kunnen verhogen op het kruispunt Reystraat - Honsdries te Ophoven. Op dit kruispunt passeren veel minderjarige fietsers. Vooral 's ochtends en bij einde schooltijd wordt dit kruispunt gebruikt als reisweg voor studenten van en naar de scholengroep op Sint-Jansberg. Het roekeloos rijgedrag van vooral (niet enkel) jongeren creëert gevaarlijke situaties. Het kruispunt wordt eveneens gebruikt als sluipweg voor vrachtwagens van en naar het industrieterrein Gremelslo , aangezien het doorgaand verkeer Ven - Venlosesteenweg verboden is.
Angelo H.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Gesloten hondenlosloopgebied
Waar kunnen de baasjes de honden laten loslopen in Kinrooi? Een hond is een afstammeling van een wolf en moet af en toe eens kunnen rond lopen. Een groot losloopgebied met water erbij, vuilbakjes voor de hondendrol in te doen, ... Want wat mag je nog met een hond in bos enz....
Mathieu D.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Rook- en afvalvrije schoolomgevingen
Rookvrije omgeving aan de school , nu staan er nog steeds rokende ouders en grootouders hun kinderen /kleinkinderen op te wachten aan de schoolpoort. Slecht voorbeeld voor onze jeugd tot overmaat van ramp gooien ze de peuken op de grond, je moet er niet aan denken wat gebeurt indien een kind zo een peuk in de mond steekt, of zich bezeerd , voorstel grote opvallend asbakken/ potten met een duidelijke boodschap dat roken zeker in de nabijheid van kinderen niet kan.en ze verzocht worden hun sigaret te doven
Mia S.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

straat en leefbeveiliging Binnenweg
Stoepranden aanbrengen op het laatste stuk Binnenweg richting Breeersteenweg zodat voetgangers veilig kunnen lopen. Soms levensgevaarlijk om met wagen buiten te rijden wegens hardrijders. Uitzicht van het laatste stuk Binnenweg zou zoveel mooier zijn, al de rest van de Binnenweg is immers al voorzien net zoals de Broekstraat (toch wat stiefmoederlijk niet ? )
Marie-louise S.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verfraaiing fietsroutes en gemeentewegen
Aanplanting van hoogstam fruitbomen in de wegbermen waar mogelijk. Liefst oude en resistente rassen. Deze worden dan extra bewaard voor de komende generaties. Dit zorgt voor biodiversiteit en tijdens bloei zijn de bloesems een extra voor de bijen. De oogst kan blijven liggen en wordt dan terug meststof voor de natuur of dient als voedsel voor wilde dieren en insecten. Natuurlijk mogen inwoners van de gemeente ook gebruik maken van dit biologisch fruit!
Peter F.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

kapelletje / leugenbankje
Een aantal jaren geleden stond er een kapelletje op de hoek van de Hoverstraat met de Breeërsteenweg. Er is toen beloofd dat het terug zou komen. Het zou bewaard blijven op de werf. Zou fijn zijn als het terug hersteld zou worden met wat groen erbij! Voor ons mag er ook nog heel wat groen bij komen in de gemeente. Zeker ook in het centrum! Een 'leugenbankje (uchterbankje)' in het groen op een klein pleintje in het centrum zou niet misstaan!
Philo B.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Een omleidingsweg rond Kinrooi
Om zwaar verkeer om te leiden en weg te houden uit Kinrooi, kan er een omleidingsweg voorzien worden. Zodat men een aangenaam en leefbaar centrum krijgt waar men dan ook veilig activiteiten kan organiseren. Dit vergt een langere termijn visie en politieke durf om dit te realiseren. Het zal zeker niet goedkoop zijn. Daarom moet men vooruit durven zien en tegen de gevestigde waarden durven ingaan. Er zijn hiervan al plannen gemaakt in de jaren zeventig.
Stephan V.
0 6
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Petanque plein Haexkamp
Haexkamp in Geistingen beschikt over een prachtig petanque plein met zit en picknickbanken. Een fijne ontmoetingsplek waar vele bewoners gebruik van maken. Op dit pleintje staan 4 sierappelbomen, mooi als ze in het voorjaar bloeien maar als de duizenden knikker dikke appeltjes beginnen af te vallen geven ze veel overlast op het Petanque plein en vooral op het beklinkerd gedeelte waar de picknick banken staan, de rijpe appeltjes zijn moeilijk te verwijderen en worden dan plat getrapt en laten zo een vieze smurrie achter. Best zouden deze bomen vervangen worden door een betere soort voor deze plek.
Gaspard S.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

tractorsluis in de Belestraat
Om het sluipverkeer in de Belestraat te vermijden lijkt ons een tractorsluis een goed idee. Enerzijds houden we het doorgaande verkeer tegen. Anderzijds hinderen we de landbouwers niet in hun werk op de nabijgelegen velden. Dit zou eveneens het veiligheidsgevoel in de buurt verhogen.
René L.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Een speelbos
Kinderen de natuur laten ontdekken in een speelbos. Speeltuigen in het bos. Gezinnen kunnen wandelen in de bossen en de kinderen laten razen op de speeltuigen. Een bankje voor een drankje en een koekje zorgt voor een leuke middag.
Kevin C.
0 4
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Snelheidsbegrenzers of vluchtheuvels op bepaalde straten buiten de bebouwde kom
Er wordt op heel veel wegen buiten de bebouwde kom veel te hard gereden. De wegen zijn smal en er staan ook vaak nog bomen langs. De fietser, wandelaar en zelfs de autobestuurder geraakt niet tijdig aan de kant als er weer zo een snelheidsduivel aankomt. Vandaar op bepaalde wegen en zeker rekeninghoudend met de mensen die er wonen een snelheidsbegrenzer plaatsen of lichte vluchtheuvels. Ook de randen van de wegen afwerken met grasbetontegels. Fietsers geraken vaak langs de weg en hebben kans op vallen door het verschil van de hoge randen asfalt.
Anita F.
0 4
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Parking Truyenstraat 20
De parking op Truyenstraat 20 tweede helft asfalteren. De meisjeschiro, jongenschiro, pingpong, KLJ en voetbal zullen u dankbaar zijn.
Loppe A.
0 6
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Merrenhofstraat parkeervrij tot aan Jan Geerkensstraat
Gezien laatste tijd nogal veel auto's geparkeerd staan aan het begin van de Merrenhofstraat, ontstaan hier veel verkeersproblemen en lokt het voorbij steken van deze voertuigen ongevallen uit. Daarom vervang de voorlopige borden (worden steeds opzij gezet) door vaste "verboden te parkeren" borden en doe hierop de nodige controles; maak zo de Merrenhofstraat parkeervrij tot minimaal de Jan Geerkensstraat, of nog beter tot aan de drempel aan de achteringang van de school. Maak verder deze straat veiliger voor de schoolgaande jeugd, door de achterkant van de school af te sluiten en de kinderen alleen te laten brengen en afhalen via de parking aan het Dorpshuis.
Jaak T.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Fiets- en voetgangersbrug over de Maas
Kinrooi is de enige Maaslandse gemeente zonder permanente verbinding over de Maas. De uitbating van het voetveer is slechts tijdelijk (enkel dagperiode en enkele maanden per jaar) en afgezien van de kleine bijdrage door de gebruikers, zeer kostelijk in onderhoud en exploitatie. De meest nabij gelegen alternatieven zijn druk en onveilig (Sangersbrug, Maaseik) of onaantrekkelijk (Wessem-Maasbracht langs drukke snelweg). Het succes van het veer tijdens de zomermaanden bevestigt de nood aan een permanente verbinding : * toeristisch : tussen de waterrecreatiecentra en toeristische aantrekkingspolen aan beide zijden van de Maas (aan NL zijde, o.m. Stevensweert, Hompesche Molen) * woon-werk : snelle verbinding naar Echt en Maasbracht (zelfs Born), waardoor vlotte toegang naar nieuwe tewerkstellingsmogelijkheden (o.m. Action in Echt) * schoolgaande jeugd : veilige schoolverbinding naar campus Mosa-RT * economie : extra troeven voor horecagelegenheden en kleinhandel in Ophoven, niet langer 'afgesloten' gelegen tijdens najaar en winter * investering : éénmalige investering tegen jaarlijkse exploitatiekost voor fiets- en voetveer.
Johan R.
0 4
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Uitzicht in eigen straat .
Als we de mening mogen geven over onze straat , De eerste helft van onze straat is een puinhoop , Slijk op de weg , zwarte pvc folie , en heel veel autobanden . De tweede helft is mooi en landelijk . Onze straat is de Winkeldervenstraat !!!!!!!
Theo S.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verkeer Oudekerkstraat/Venderstraat
De laatste jaren is er precies meer en meer hard rijdend verkeer van de Oudekerkstraat richting de Venderstraat. De bocht ter hoogte van de Spar, komend vanuit het Grootbroek (Oudekerkstraat) om de Venderstraat in te draaien, wordt vaak onverantwoord hard genomen. We kunnen geen ramen meer openzetten is door het geluid en de uitlaatgassen.
Mevr. Stratemans-Lipkens
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

speelgelegenheid De Hees
Bij het schooltje in de Hees enkel leuke speeltoestellen neerzetten voor de jongeren, skatepark, iets waar de jeugd zich op kan uitleven.
Ilse P.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 71 bijdragen