Een fijne(re) buurt en leefomgeving

71
128

Deze ideeën werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 71 bijdragen

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Fietsveilige straten in iedere schoolomgeving
Dit idee werd gelanceerd tijdens de eerste Meemaakavond op 23 april door Miel Roussard en kwam daar als één van de beste ideeën in dit thema naar voor.
Miel Roussard
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Speelbos/ dagstrand/ Finse piste Geistingen
De Finse piste in Geistingen is uniek en gelegen op een prachtige locatie. Bij deze piste kan een speelbos of buitenspeeltuin geïntegreerd worden op de Dalerstraat tussen de straten Vroenhof en Geistingen (naast het nieuwe fietspad). Zo heb je in de zomer het dagstrand gekoppeld aan een schaduwrijke buitenspeeltuin. Deze locatie kan ook gebruikt worden voor jeugdverenigingen of speelpleinwerking.
Angelo H.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

straat en leefbeveiliging Binnenweg
Stoepranden aanbrengen op het laatste stuk Binnenweg richting Breeersteenweg zodat voetgangers veilig kunnen lopen. Soms levensgevaarlijk om met wagen buiten te rijden wegens hardrijders. Uitzicht van het laatste stuk Binnenweg zou zoveel mooier zijn, al de rest van de Binnenweg is immers al voorzien net zoals de Broekstraat (toch wat stiefmoederlijk niet ? )
Marie-louise S.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verkeersveiligheid Reystraat - Honsdries
Toevoeging van verkeersremmers, bloembakken of andere elementen die de verkeersveiligheid kunnen verhogen op het kruispunt Reystraat - Honsdries te Ophoven. Op dit kruispunt passeren veel minderjarige fietsers. Vooral 's ochtends en bij einde schooltijd wordt dit kruispunt gebruikt als reisweg voor studenten van en naar de scholengroep op Sint-Jansberg. Het roekeloos rijgedrag van vooral (niet enkel) jongeren creëert gevaarlijke situaties. Het kruispunt wordt eveneens gebruikt als sluipweg voor vrachtwagens van en naar het industrieterrein Gremelslo , aangezien het doorgaand verkeer Ven - Venlosesteenweg verboden is.
Angelo H.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Meer fietsstraten
Kinrooi heeft heel wat straten, straatjes, wegen die dikwijls als sluipwegen gebruikt worden. Een eenvoudige ingreep maakt die wegen tot fietsstraten: rode kleur en borden. Eigenlijk zou elke 'schoolstraat' een fietsstraat moeten zijn. Voorbeelden genoeg in omliggende gemeenten, Zutendaal inbegrepen.
Miel R.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Een speelbos
Kinderen de natuur laten ontdekken in een speelbos. Speeltuigen in het bos. Gezinnen kunnen wandelen in de bossen en de kinderen laten razen op de speeltuigen. Een bankje voor een drankje en een koekje zorgt voor een leuke middag.
Kevin C.
0 4
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Fiets/voetgangerveilige Drietak
De Drietak is een ontzettend gevaarlijke straat en dan ook nog eens in slechte staat. Bij elke boomwortel hobbelt je auto omhoog. Er is plaats genoeg om een fietspad aan te leggen. Wij laten de kinderen (en wijzelf ook al niet graag) over de straat fietsen. Veel sluipverkeer. De helft van de bomen die langs de weg staat is rot, dit zien we bij elke harde windstoten weer opnieuw als er nog maar eens takken afbreken of bomen omwaaien. Denk aan de veiligheid van de kinderen en van de volwassenen.
Audrey V.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Niet brommen aan schoolpoorten
Graag een actie om het stationair draaien van auto’s aan de schoolpoorten te ontmoedigen, nu zitten ouders/grootouders soms 15 min te wachten in hun stationair draaiende auto , slecht voor mens en milieu mijn voorstel , bordjes plaatsen bij de parkeerplaatsen met de tekst op de kindjes en het milieu zullen u dankbaar zijn Want tijdens het wachten de motor laten draaien vinden wij niet fijn !!
Mia S.
0 3
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Losloopbos of losloopgebied voor honden
Een omheinde zone in een bos of aan de grindplassen aan de Maas binnen de gemeente Kinrooi waar honden vrij kunnen loslopen/spelen/ravotten. Omheining, paar vuilbakken en een klein stuk parking volstaan.
Kristof D.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Gedeeltelijk afsluiten Maasstraat
Het gedeeltelijk afsluiten van de Maasstraat ter hoogte van huisnummer 77. Dit door middel van een tractorsluis zodat de landbouwers in de straat hun werk ongestoord kunnen blijven uitvoeren. Het afsluiten is een verbetering wat betreft de veiligheid in de straat. De Maasstraat krijgt veel verkeer te verduren en er wordt vaak onnodig hard gereden, dit zeker tijdens de lente en zomer. De jachthaven en andere accommodaties zijn met de wagen perfect bereikbaar via de Vilgertenweg . Deze route is sinds kort voorzien van een mooi gescheiden fiets- en voetpad en dus veel veiliger.
Patrick H.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verfraaiing fietsroutes en gemeentewegen
Aanplanting van hoogstam fruitbomen in de wegbermen waar mogelijk. Liefst oude en resistente rassen. Deze worden dan extra bewaard voor de komende generaties. Dit zorgt voor biodiversiteit en tijdens bloei zijn de bloesems een extra voor de bijen. De oogst kan blijven liggen en wordt dan terug meststof voor de natuur of dient als voedsel voor wilde dieren en insecten. Natuurlijk mogen inwoners van de gemeente ook gebruik maken van dit biologisch fruit!
Peter F.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Klimaatbos in Kinrooi
Het prachtige gebied aan de grindgaten nog aantrekkelijker maken door de aanleg van een klimaatbos. Ten noorden en ten noordoosten van het Bastion in Kessenich liggen op dit moment grote kale graslanden. Dit gebied wordt beheerd door de Stichting Limburgs Landschap. Verder zijn er langs de boorden van de nieuw aangelegde Witbeek, in Geistingen en Kessenich stroken grond die onbeplant zijn. Natuurpunt neemt hier het beheer waar. Voorstel: * In samenspraak met de beheerder Stichting Limburgs Landschap een zo groot mogelijk terrein geschikt maken om te beplanten met streekeigen bomen en struiken en de beplanting ook daadwerkelijk uitvoeren. * In samenspraak met Natuurpunt de mogelijkheid onderzoeken om langs de Witbeek zo veel mogelijk streekeigen bomen en struiken aan te planten. * In de betrokken gebieden wandelpaden aanleggen. * Om een zo groot mogelijke betrokkenheid met de inwoners van Kinrooi te creëren zouden dezen de mogelijkheid moeten hebben om te participeren in het project, zowel financieel en/of materieel. De inwoners van Kinrooi zouden zo veel mogelijk betrokken moeten worden bij de realisatie van de werken. Het is misschien goed dat de gemeente een coördineerde rol speelt maar dat het initiatief zo veel mogelijk vanuit de bevolking komt. Voorgaande visie heeft deze voordelen: * Inwoners zijn en blijven nauw betrokkenbij het project. * Het versterkt het gemeenschapsgevoel omdat het een co-creatie is. * Het gebied zal ook toeristisch aantrekkelijker zijn: de vroegere vlakte zal vervangen worden door een gevarieerd groen gebied. * Het Klimaatbos is een uithangbord voor duurzaamheid voor de gemeente. * De bewoners krijgen de mogelijkheid om, op een of andere manier, te participeren in het project, wat een groot draagvlak vanuit de gemeenschap garandeert. * Er zijn geen grote werken nodig waardoor het plan op korte termijn (najaar 2019) kan worden uitgevoerd. * Wij dragen ons steentje bij om de klimaatdoelstellingen te halen. * De kosten worden gedragen door de gemeenschap. Hopelijk kunnen we binnen enige tijd stellen dat wij als inwoners van Kinrooi er gezamenlijk mee zorg voor hebben gedragen dat onze kinderen en de volgende generaties in een goed leefbare omgeving mogen wonen. René Rutten (Geistingen)
René R.
0 11
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Fietsveiligheid centrum Ophoven en zebrapad kerk.
Op de Venlosesteenweg ligt een gedeelte van het fietspad hoger dan de rijweg. Dit vanaf de Linderweg tot voorbij dokter Stassen. Dit fietspad zou kenbaar gemaakt moeten worden met dubbele witte stippellijn aangezien er vaak op geparkeerd wordt en fietsers hierdoor de rijweg op moeten. Het zebrapad aan de kerk wordt niet aangegeven, noch komende van Maaseik, noch vanuit Kessenich. Bordjes plaatsen op wettige afstand aub. Indien het zebrapad ook verhoogd zou zijn, zal het beter zichtbaar zijn en ook de overdreven snelheid in de dorpskern aanzienlijk verminderen.
Erwin C.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

doorsteek industrieterrein Leuerbroek richting Kessenich
Doorsteek vanaf de uitrit leuerbroek naar kessenich langs de beek om zo een deel van het vrachtvervoer uit het centrum te bannen. ook vrachtwagens van kessenich naar industrieterrein leuerbroek kan dan ook via deze weg.
René L.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Goortweg doodlopend
Veiliger voor voetgangers, spelende kinderen en fietsers. Veiliger voor scholieren die ook deze straat gebruiken. Geen sluikverkeer meer van auto's die naar Bree willen en rotonde willen vermijden. Geen auto's meer die de onoverzichtelijke bocht richting Kerkhofstraat moeten nemen want fietsers komende van die richting moeten deze bocht kruisen om het zebrapad te kunnen gebruiken.
Tamara S.
0 8
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Verkeer Oudekerkstraat/Venderstraat
De laatste jaren is er precies meer en meer hard rijdend verkeer van de Oudekerkstraat richting de Venderstraat. De bocht ter hoogte van de Spar, komend vanuit het Grootbroek (Oudekerkstraat) om de Venderstraat in te draaien, wordt vaak onverantwoord hard genomen. We kunnen geen ramen meer openzetten is door het geluid en de uitlaatgassen.
Mevr. Stratemans-Lipkens
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Een omleidingsweg rond Kinrooi
Om zwaar verkeer om te leiden en weg te houden uit Kinrooi, kan er een omleidingsweg voorzien worden. Zodat men een aangenaam en leefbaar centrum krijgt waar men dan ook veilig activiteiten kan organiseren. Dit vergt een langere termijn visie en politieke durf om dit te realiseren. Het zal zeker niet goedkoop zijn. Daarom moet men vooruit durven zien en tegen de gevestigde waarden durven ingaan. Er zijn hiervan al plannen gemaakt in de jaren zeventig.
Stephan V.
0 6
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

tractorsluis in de Belestraat
Om het sluipverkeer in de Belestraat te vermijden lijkt ons een tractorsluis een goed idee. Enerzijds houden we het doorgaande verkeer tegen. Anderzijds hinderen we de landbouwers niet in hun werk op de nabijgelegen velden. Dit zou eveneens het veiligheidsgevoel in de buurt verhogen.
René L.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Parking Ziko en Puur toeval
Op het kruispunt van de Venlosesteenweg en de Merrenhofstraat is weinig uitzicht wanneer auto's geparkeerd staan voor Ziko en Puur toeval. Dit moet toch beter kunnen?
Liesje L.
0 1
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Een speeltuin in Geistingen
Het mooie weer komt er weer aan. Het zou fijn zijn dat de kinderen van Geistingen zich kunnen uitleven in een speeltuintje waar ook de kleinste kids zich kunnen uitleven. Een bankje voor de ouders en een vuilbak erbij zouden een meerwaarde zijn.
Greet R.
0 7
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Veilig fietspad met bufferzone, Kinrooi-Grensovergang Stramproy
Het idee was al voorgesteld door Esther Lommers, maar wil hem graag aanvullen om het fietspad door te trekken naar de grensovergang bij Stramproy, omdat er ook veel fietsverkeer is tussen Molenbeersel en Stramproy.
Ilse V.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Fietsroutes Kinrooi
Er zijn vele fietswegen die Kinrooi doorkruisen, maar er is nergens een gewone fiets zebrapad aangeduid. Probeer toch minstens de onenigheid tussen Bruggen en Wegen mbt de fietsroutes op te lossen door bijv een WERKGROEP op te richten die alle kruispunten van fietsroutes en gewestwegen nader bekijkt. Zie wat er met de fietsovergangen van de Breeërsteenweg is gebeurd !!! Met de fietsroutes naar Tongerloo van uit de Beerselerdijk is helemaal niets mee gebeurd, wel voor een frituur en de ingang naar Tongerloo is groots aangepakt, de weg vanuit de Belestraat is ook alleen maar grondig aan te pakken.
Jvk J.
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Herbestemming petanquebanen Sweversveld
De petanquebanen ter hoogte van Sweversveld nr 64 en 65 worden al jarenlang niet meer gebruikt. Ondanks het onderhoud staat het 's zomers vaak vol onkruid. Kan daar geen parkeerplaats van gemaakt worden, eventueel in combinatie met een perkje met een boompje erbij ?
Emmy Toledo
0 0
lees meer

Een fijne(re) buurt en leefomgeving

Speeltuin wijk Meytersveld
Een speeltuin op Meytersveld zodat de kinderen daar veilig kunnen spelen
Steven R.
0 10
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 71 bijdragen